Dom za 150 tys – czy to jest realne?

Bardzo często budowa domu jest największą inwestycją w naszym życiu. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że zależy nam na zminimalizowaniu kosztów. Nie zawsze posiadamy dostateczną ilość środków finansowych. Wiele osób zastanawia się, czy dom za 150 tys będzie funkcjonalny oraz praktyczny. Podczas budowy zwykle myślimy o przyszłości, a zbyt mała powierzchnia nie zachęca do przedsięwzięcia.

Optymalna powierzchnia

Decydując się na budowę domu za 150 tys nie możemy oczekiwać willi z basenem. Na szczęście w tej cenie można postawić budynek całkiem wygodny w codziennym użytkowaniu. Średnia powierzchnia użytkowa wynosi 100 m2. Z pewnością dla niewielkich rodzin, par, singli, czy też seniorów będzie to prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Należy pamiętać, że własny dom generuje koszty nie tylko na etapie budowy. Nie możemy zapomnieć o konieczności utrzymania obiektu. Niewielki, energooszczędny budynek nie będzie generował tak wysokich rachunków, jak dom o dużej powierzchni użytkowej.

Oczywiście ważne jest to, aby postawić na projekt energooszczędny, gdzie straty energii są obniżone do absolutnego minimum. Dzięki temu nie będziemy mieć większych problemów z ogrzaniem pomieszczeń. Ogromne znaczenie ma kształt budynku. Domy w formie prostej bryły uchodzą za najbardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Dach powinien być relatywnie prosty, ponieważ wszelkie spadki i załamania mogą doprowadzić do nadmiernego ubytku ciepła.

Gotowy projekt

Gotowe projekty domów za 150 tys to najlepsze rozwiązanie. Wynika to z faktu, że są one:

  • dostępne od ręki,
  • niedrogie,
  • stworzone przez profesjonalistów,
  • niejednokrotnie przetestowane.

Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na czasie. Nie można również pominąć tego, że gotowy projekt domu za 150 tys to koszt znajdujący się na poziomie około dwóch-trzech tysięcy złotych – https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-do-150-tys/ . Korzystając z usług wyspecjalizowanego architekta zapłacimy kilka razy tyle, co dla wielu osób jest kompletnie nieopłacalne. Ponadto takie projekty są nierzadko wykonywane miesiącami.