projekt garażu

Buduj garaż z projektem

Garaż wolno stojący należy dziś do rzadkości. Wolimy oszczędzać na kupnie działki, a jeżeli już mamy dużą, to chętnie zagospodarowujemy ją na ogród. Bywają jednak tacy szczęśliwcy, którzy mają i dużą działkę, i duży ogród. Poza tym nie chcą mieć garażu w bryle budynku domu, co jest obecnie często spotykaną opcją.

Po co  projekt dla garażu?

Wydaje się, że garaż jest tak nieskomplikowaną budowlą, że każda „złota rączka” może go zbudować sama. Tak rzeczywiście kiedyś było. Garaże powstawały z byle czego, budowane byle jak. Ich jedynym zadaniem była ochrona samochodu przed kiepskimi warunkami pogodowymi. Nie dbano zbytnio ani o funkcjonalność budynku, ani o jego estetykę. Dziś jest inaczej. Garaż nie może szpecić podwórka czy działki. Warto projekt garażu kupować razem z projektem domu. Obydwa budynki utrzymane są wówczas w tym samym stylu. Jeśli jednak dom już stoi, a teraz przyszła pora na budowę garażu, to też nic straconego Spośród gotowych projektów garażu można wybrać taki najbardziej przypominający stylistykę domu mieszkalnego. Można też zamówić projekt indywidualny.

Garaże wolno stojące – ozdoby działki

Dziś garażu nie trzeba chować wstydliwie za ścianę domu czy ukrywać za ścianą z tui czy ligustru. Budynek może mieć bowiem charakter reprezentacyjny, świadczyć o statusie właściciela. Projekt garażu jest gwarancją, że budynek jest trwały, wyposażony w niezbędne detale, np. pochyłą podłogę, by woda mogła swobodnie spływać, czy też w bezpieczną instalację elektryczną. Niektórzy inwestorzy są nawet zainteresowani założeniem instalacji grzewczej, zwłaszcza gdy garaż jest łączony z warsztatem. Takich projektów bowiem nie brakuje. Obok miejsca parkingowego dla pojazdu planuje się oddzielne pomieszczenie służące innym celom, np. do składowania drewna do kominka, maszyn i narzędzi ogrodniczych, rowerów, sprzętu sportowego itp. Praktykuje się też dobudowę wiaty do krótkotrwałego pozostawiania pojazdu.

Wolno stojące garaże, w zależności od potrzeb inwestorów, mogą być jedno – dwu- albo i trzystanowiskowe.