projekty domów z garażem

Projekty domów z garażem – czy warto?

Jest auto albo dwa, musi być garaż albo przynajmniej wiata. We współcześnie budowanych blokach i apartamentowcach właściciele mieszkań maja zagwarantowane miejsca postojowe w podziemnym garażu, czasem oznakowane miejsca (płatne) na parkingu przed budynkiem. Projekty domów z garażem (w budownictwie jedno – i wielorodzinnym) to konieczność.

Masz dom, gdzie trzymasz samochód ?

Dom jednorodzinny na dużej działce to wygoda także dla użytkowników samochodów. Wystarcza powierzchni, by poza budynkiem postawić garaż wolno stojący, na jedno czy dwa auta , czasami jeszcze wiatę dla pojazdu gości. Taka opcja ma jednak pewną niedogodność. Mianowicie trzeba codziennie, bez względu na pogodę, pokonywać drogę z auta do domu. Znacznie wygodniej jest skorzystać z projektów domów z garażem. Do wyboru są trzy opcje:

  • garaż w bryle budynku na poziomie parteru,
  • garaż w bryle budynku na poziomie piwnicy,
  • garaż dobudowany do ściany budynku.

Garaż w bryle domu nie psuje symetrii i harmonii budynku. O jego obecności świadczą tylko duże drzwi garażowe. Dach garażu dobudowanego do budynku może być wykorzystany jako balkon – to jedna z jego zalet.

Dlaczego warto mieć dom z garażem?

Projekty domów z garażem cieszą się coraz większą popularnością. Inwestorzy wolą teren przy domu zagospodarować na ogród, niż stawiać tam garaż wolno stojący. A przede wszystkim cenimy sobie wygodę. Odkąd w budownictwie stosuje się takie materiały, które zabezpieczają przed przedostawaniem się spalin, zapachów czy hałasu z garażu do pomieszczeń mieszkalnych, po prostu wygodniej mieć auto w bryle budynku. Nie ma potrzeby wychodzenia na dwór, by pojechać do pracy czy na zakupy.

Poza tym w pomieszczeniu garażowym można przechowywać np. opał do pieca czy kominka, narzędzia ogrodowe, duży sprzęt sportowy itp. Wszystko jest bezpieczne i pod ręką.